تماس با ما : ۴۴۰۲۳۷۱۶ / ۴۴۰۲۳۸۱۹ | تماس با مدیریت : ۰۹۱۲۶۹۶۶۳۵۵

نگهداری سالمندان در آرمان شایان


مواردی جهت نگهداری سالمندان

۱۵ روش جهت نگهداری افراد سالمند و ناتوان

افراد کمی با آغوش باز نگهداری سالمندان را از قبل پیش بینی می کنند و متاسفانه اکثریت آنها فرارسیدن این موضوع را انکار می کنند. دیر یا زود، چشم پوشی از این موضوع فرزندان بزرگتر را ناگهان برای نگهداری سالمندان به یک پرستار تبدیل خواهد کرد. سر خوردن سالمندان در حمام یا تصادف ناشی از اشتباه این افراد سالمند هنگام رانندگی ممکن است به سیلی از تصمیمات ناگهانی و غم انگیز که سمت شما روانه شده است سرعت بخشد که شما آمادگی نگهداری و روبرو شدن با آن را ندارید.

ناگهان تقلا خواهید کرد کارت بانکی خود را برای پرداخت قبوض مادرتان زمانی که در بیمارستان هست در اختیارش قرار دهید و با اداره بیمه به مباحثه بپردازید که چرا هزینه های بیمارستان را پوشش نمی دهد و با برادر خود که 3 ایالت با شما فاصله دارد در مورد خرید تجهیزات کمکی برای منزل مادرتان جهت نگهداری از او و یا استفاده از مراکز نگهداری برای او به مشورت بپردازید.

احساس عذاب وجدان نیز از طرفی شما را رها نمی کند چرا که دانستن این موضوع که مادرتان هیچ گاه علاقه به ترک خانه نداشته است اما وضعیت فعلی او و نگهداری از او گزینه های زیادی را در دسترس نمی گذارد. همچنین شما باید از طرف دیگر سعی کنید بین محیط کار و خانه خود که عزیزانتان زندگی می کنند که شامل همسر و فرزندانتان هستند نیز تعادل برقرار کنید. پس همه باید مسئولیت نگهداری سالمندان را از پیش برای خود تعریف کنیم.

بر اساس آمار اتحادیه پرستاران خانگی، تعداد پرستارانی که حق و حقوق خود را دریافت نکرده اند تا سال 2025 به عدد 37 میلیون خواهد رسید یعنی یک رشد 85 درصدی از سال 2000 می باشد. هنگام این مواقع همچنین می توانید ازسالمندان خود درخواست کنید تا حد امکان مستقل و شاد به زندگی خود ادامه دهند تا اینکه شما زمان کافی برای آماده سازی و پیدا کردن یک راه حل مناسب داشته باشید.

اکثریت قابل توجهی ازسالمندان علاقه دارند که زمان خود را داخل خانه های خود بدون ایجاد مزاحمت برای فرزندانشان بگذرانند برای این منظور خوب است جهت نگهداری سالمندان خود از برنامه های ذکر شده در پایین استفاده کنید. البته مرکز آموزش و نگهداری سالمندان آرمان شایان با داشتن کادر پرسنلی بسیار مجرب و دلسوز آماده ی پذیرش و نگهداری از سالمندان شما می باشد.

نگهداری سالمندان

1- جهت نگهداری سالمندان خود به فکر استخدام یک نیروی متخصص در این زمینه باشید- یک متخصص با دانش حتی زمانی که سالمند شما داخل خانه خودشان زندگی می کنند، اهمان روزهای اول می تواند کمک زیادی برایتان باشد. با کمک انجمن متخصصان نگهداری سالمندان می توانید یک متخصص به منظور مشورت جهت مورد انتخاب بهترین سرویس کمکی برای پدرتان و همچنین حل و فصل مشکلات درون خانوادگی در خصوص انتخاب از بین گزینه های موجود نگهداری، برگزینید. "شما ممکن است فکر کنید که خودتان قادر هستید که اعمال نگهداری را انجام دهید، اما زمانی که موعد مقرر فرا برسد خواهید دید که از عهده شما خارج است".

2- با تکنولوژی همراه باشید - اگر بخواهید سالمندان خود را داخل منزل نگهداری کنید نیازمند ایجاد امکاناتی برای رفاه و امنیت آنها می باشد. خانواده های باهوش از محصولاتی همچون QuietCare استفاده می کنند که شامل سنسورهای مستقر در نقاط استراتژیک می باشد و به شما کمک خواهد کرد تا خیلی راحت بتوانید در جریان امور نگهداری سالمندان خود قرار بگیرید.

پدر 80 ساله تنها به فاصله 5 ساعتی منزل دخترش زندگی می کند. اما دخترش جهت نگهداری پدرش فقط گوشی همراهش را نیاز دارد که از احوال او باخبر شود که به او خبر می دهد:"آیا او از تختخواب خود خارج شده است؟ آیا او داخل حمام است و یا از آنجا خارج نشده است؟"

و جالب اینجاست که این فرآیند نیازمند هیچ دوربینی نمی باشد و پدرش حریم شخصی خود را دارد و تنها اتفاقی که می افتد به روز رسانی آنلاین وضعیت او هر 2 ساعت یکبار می باشد. QuietCare کاملا خودکار اگر اتفاقی غیر معمول رخ دهد با شما تماس خواهد گرفت. و این گونه است که خیلی راحت اقدام به نگهداری سالمندان خود می کنید.

3- عوامل مشکل ساز را حذف کنید- مرکز آموزش و نگهداری سالمندان آرمان شایان به تربیت متخصصانی برای ارائه مشاوره و تغییرات اساسی برای افرا سالمند در محل می پردازد. تجهیزات کمکی که توسط شما یا متخصصان ممکن است استفاده گردد شامل نصب تجهیزاتی بر روی دوش یا سیفون (مانند محصول جدیدی تحت عنوان H2O Stop) می باشد که از پوست حساس افراد سالمند نگهداری و مراقبت می کند که در برابر سوختگی و ساییدگی آسیب پذیر هستند، برای جایگزین می توانید آبگرمکن را بر روی گزینه "low" درجه تنظیم کنید.

استفاده از هشدار دهنده کربن مونواکسید نیز بسیار توصیه می شود چرا درصدهای اندک این گاز کشنده برای سالمندان حساسیت زا می باشند. استفاده از هرگونه هشدار دهنده دود با استفاده از روشنایی یا لرزش که سالمندان را سریعا از خواب بیدار کند جهت نگهداری از جان این افراد که در انواع سنتی موجود نمی باشد نیز شدیدا توصیه می شوند.

تحقیقات نشان داده است استفاده از هشدار دهنده های با استفاده از صدا در فرکانسی طراحی شده اند که ممکن است سالمندان خیلی سخت آن را بشنوند. استفاده از دست گیره های کمکی بر روی دیوار حمام و توالت نیز یک الزام محسوب می شود.تمامی این موارد جهت نگهداری از سالمند شما توصیه می گردد.

4- ملاقات های مکرر- برای نگهداری سالمندان خود می توانید با گذراندن زمان در کنار یکدیگر حس بهتری و موثق تری نسبت به در امنیت بودن آنها از لحاظ ذهنی و شرایط زندگی داشته باشید.

نیم نگاه و توجهی جزئی به تغییرات کوچک و نامحسوس داشته باشید: آیا به گیاهان آب داده شده است؟ آیا ایمیل های چک نشده بر روی هم انباشته شده اند؟ آیا بر روی بدن آنها آثاری از کبودی یا ورم که نشانه ضرب دیدگی آنها باشد وجود دارد؟ جهت بهبود امر در نگهداری سالمندان خود به اعضای خانواده و همسایگان مورد اعتماد بسپارید که گاهی اوقات جویای احوال آنها بشوند.

5- هزینه ها را پیش بینی کنید - برای اینکه سالمندان خود را مستقل و سلامت نگه دارید و جهت نگهداری از آن ها ممکن است نیازمند پرداخت به برخی سرویس های کمکی باشید. بر اساس تحلیل های موسسه MetLife Mature Market میانگین هزینه دولتی برای سرویس های سلامتی داخل منزل شامل تمیزکاری و موارد داروئی، حدود 19$ در ساعت می باشد. آیا فکر می کنید اداره بیمه سلامت این هزینه ها را بر عهده می گیرد؟ "من همه روزه تلاش می کنم که این باور غلط در جامعه را اصلاح کنم." هزینه های روزانه سالمندان حدود 61$ می باشد.

تا این قسمت با 5 مرحله ی نگهداری سالمندان آشنا شدید جهت مشاهده بقیه ی موارد کلیک نمایید همچنین موارد کلیدی دیگری در راستای نگهداری سالمندان در پایین ذکر گردیده است.

جهت مشاهده ی روش های 6 تا 10 بر روی روش هایی برای نگهداری سالمندان کلیک کنید.

جهت مشاهده ی روش های 11 تا 15 بر روی روش هایی برای نگهداری سالمندان کلیک کنید.

نگهداری سالمندان

جهت نگهداری سالمندان در مواقع بی اختیاری ادرار و مدفوع چکار کنیم؟

 • • - جهت نگهداری از سالمندان در هنگام بردن سالمند به توالت یک برنامه خاص بگذارید. برای مثال در طی روز هر سه ساعت یکبار او را به توالت ببرید.
 • • - مراقب نشانه هایی باشید که ممکن است سالمندان برای توالت رفتن بروز دهد (نشانه هایی مثل برقراری یا کشیدن لباس)
 • • - هنگامی که بی اختیاری رخ داد، خونسردی خود را حفظ نمائید و اگر سالمند از این وضعیت مضطرب شده او را آرام کنید.
 • • - برای اینکه طی شب سالمند دچار بی اختیاری نشود مصرف مایعات را از هنگام عصر محدود نمائید.
 • • اگر می خواهید همراه سالمند بیرون بروید، دانستن اینکه توالتهای عمومی در کجاها قرار دارند و پوشاندن لباسهایی که برای توالت رفتن مشکلی ایجاد نمی کند بسیار مهم است. همیشه یک دست لباس اضافه همراه داشته باشید.

نگهداری سالمندانی که شبها نمی خوابد چکار کنیم؟

 • • -جهت نگهداری سالمندان شبها در طی روز باید سالمندان را به فعالیتهای بدنی و تمرینات ورزشی تشویق نمایید و خوابیدن و چرت زدن های او را طی روز محدود کنید.
 • • - سعی کنید هر شب راس ساعت معینی سالمندان به رختخواب برود.
 • • - مصرف چای و قهوه را هنگام عصر محدود نمایید.
 • • - اگر تاریکی باعث ترس و ناراحتی سالمندان می شود شب هنگام از چراغ خواب استفاده نمایید.

جهت نگهداری سالمندان آلزایمری نحوه لباس پوشیدن چگونه باشد که مقاومت کمتری داشته باشیم؟

 • • - جهت نگهداری سالمندان مبتلا به آلزایمر سعی کنید هر روز طبق ساعت معین لباسهای سالمندان را بپوشانید.
 • • - او را تشویق کنید که تا جایی که می تواند خودش لباس را بپوشد. برای این کار وقت بگذارید و عجله نکنید.
 • • - به سالمند اجازه دهید که لباسش راخودش انتخاب کند.
 • • - لباسها را به ترتیب پوشیدن در دسترس او قرار دهید.
 • • - اگر سالمند شما جهت پوشیدن لباس نیازمند کمک شماست ، هر کاری که می کنید قدم به قدم برای او توضیح دهید.
 • • - لباسهایی برای سالمند انتخاب کنید که راحت بوده و آسان پوشیده و درآورده شوند. لباسهایی بدون زیپ و دکمه جزء بهترین موارد می باشند.

نگهداری سالمندان

افراد کمی با آغوش باز نگهداری سالمندان را از قبل پیش بینی می کنند و متاسفانه اکثریت آنها فرارسیدن این موضوع را انکار می کنند. دیر یا زود، چشم پوشی از این موضوع فرزندان بزرگتر را ناگهان ...

توانبخشی سالمندان

توانبخشی: مجموعه ای است که اقداماتی هدفمند را ، در جهت قادرسازی شخص معلول، به منظور دست یابی به سطح نهایی توانایی و عملکرد جسمی، حسی، ذهنی روانی، اجتماعی و حفظ این توانایی ها ...

درمان آلزایمر

در کنار رژیم مناسب، این روش های درمان آلزایمر را به طور طبیعی در سبک زندگی خود جای دهید. 1 DHA (1000 میلی گرم در روز) روغن ماهی حاوی DHA، یک اسید چرب است روغن ماهی با کیفیت همچنین می تواند ...

Scroll to Top